Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Tailandas

Tailando kurortaiAr žinai kad...RekomendacijosVizaLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikisMaistas ir gėrimaiTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiMiestai, gyventojų pasiskirstymasGeografijaKlimatasValdymas KalbaReligijaLaikasElektraPiniginis vienetas

 

Tailando kurortai: Bankokas, Hua Hin ir Cha Am, Koh Chang, Pataja, Phi Phi salos, Puketas, Sametas, Samujis.

.

Ar žinai, kad...
1991-09-09 Tailando karalystė pripažino Lietuvos Nepriklausomybę.
1992-04-09 užmegzti diplomatiniai santykiai
1999-09-01/03 privataus vizito į Lietuvą buvo atvykusi Tailando princesė Galyani Vadhama su oficialia delegacija bei  verslo atstovais.
2003-11-9/15 Tailande viešėjo Lietuvos ūkio ministro Petro Čėsnos vadovaujama delegacija.
2004-04-04/07 Tailande su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio vadovaujama delegacija. Ministras atidarė antrąjį Lietuvos ir Tailando verslo forumą.

Lankytinos vietos:
Didieji karališkieji rūmai (The Royal Grand Palace) - Bankokas
Budos šventykla (Wat Traimit) - Bankokas
Marmuro šventykla (Wat Benchamabophit) - Bankokas
Seniausia šventykla (Wat Pho) - Bankokas
Ajutajos miestas (Ayutthaya) - senovinė Tailando sostinė, įspūdingų apgriuvusių šventyklų, paminklų miestas
Krokodilų ūkis ir zoologijos sodas (Samut Prakan Crocodile Farm & Zoo) - Samut Prakan, 30 km nuo Bankoko
Rose Garden (Suan Sam Phram) - Tachin upės pakrantėje esantis parkas
Orchidėjų ūkis – Chiang Mai
JEATH karo muziejus (JEATH War Museum) – Kanchanaburis
Tigrų zoologijos sodas (Pataja).
 

Rekomendacijos: už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos sankcijos; rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas.


Viza: Lietuvos piliečiams turistiniais tikslais vykstant į Tailandą yra reikalinga viza. Penkioliką dienų galiojančią  turistinę vizą išduoda šalies pasienyje (visa on arrival). Daugiau informacijos rasite čia.


Nacionalinės šventės:
Naujieji Metai - sausio 1 d.
Makka Bucha (pilno mėnulio diena) - vasario mėn.
Chakri diena - balandžio 6 d.
Tajų Naujieji Metai (Songkran) - balandžio 13 d.
Darbo diena - gegužės 1 d.
Karūnavimo diena - gegužės 5 d.
Arimo šventė - gegužės 7 d.
Karalienės gimimo diena - rugpjūčio 12 d.
Chulalongkorn diena - spalio 23 d.
Karaliaus gimimo diena - gruodžio 5 d.
Konstitucijos diena - gruodžio 10 d.
Naujųjų Metų išvakarės - gruodžio 31 d.


Darbo laikas: Dauguma viešbučių ir restoranų priima kreditines korteles. Bankomatus galima rasti daugelyje vietų. Bankai atsidaro nuo 8.30val. Iki 15.30val. Šeštadieniais ir sekmadieniais bei švenčių dienomis bankai nedirba. Valiutų keityklos dažniausiai atidarytos nuo 09.00val. iki 22.00val. kasdien.


Transportas: Galima pasirinkti įvairų transportą. Populiarūs yra vadinamieji “Tuk Tuk” motociklai-taksi, nes pigu. Taip pat galima naudotis paprastu taksi, ar išsinuomoti motociklą. Traukiniais keliaujama didesnius atstumus. Bilietai gana brangoki, bet kelionė labai patogi. Į Tailandą galima patekti keltais per Mekongo upę. Taip pat yra autobusai, kuriais keliaujama į atokiausias vietas. Tik reikėtų bilietą nusipirkti iš anksto, nes jų galima laukti labai ilgai. Valstybiniai autobusai patys pigiausi bei patys lėčiausi. Stojama kiekvienoje stotelėje, todėl prarandama daug laiko bei jėgų.


Sportas ir laisvalaikis: populiariausia komandinė sporto šaka – futbolas. Boksas - ko gero pats populiariausias stebimasis sportas Tailande. Kita populiari vietinė sporto šaka yra takrou (panašus į tinklinį, tačiau lengvas iš vytelių pintas kamuolys spardomas kojomis). Yra kelios žaidimo versijos, turinčios skirtingas taisykles.
Populiarios irkluojamų valčių lenktynės, kuriose rungiasi kaimų komandos. Lapkritį įprastai vyksta tarptautinės kviestinės lenktynės.


Maistas ir gėrimai: idealus tailandietiškas maistas turi būti harmoningas pikantiško, saldaus ir rūgštaus skonių mišinys bei turi džiuginti akis, nosį ir gomurį. Ypatingo skonio patiekalams suteikia prieskonių ir aromatinių žolelių naudojimas - saldžiojo baziliko, mėtos, ilgosios viksvuolės ir kt.
Pagrindinis patiekalas – paprasti lipnieji ryžiai, pagardinti paprika arba žuvies padažais. Gana populiarūs delikatesiniai patiekalai, kurių paragauti išdrįs nedaugelis – keptos skruzdėlės ir žiogai bei varlės su tam tikru padažu. Pasak tajų, idealus valgis visada skirtas akiai, nosiai ir gomuriui – todėl ta ir yra pagrindinė Tailandiečių virtuvės taisyklė.
Tailandiečiai ruošia daug mėsos bei žuvies patiekalų, taip pat ypatingą vietą jų mitybos racione užima vaisiai ir daržovės. Populiariausi gėrimai tokie patys kaip ir visame pasaulyje – mineralinis vanduo, negazuotas vanduo, alus, viskis, romas, degtinė, vynas – kiekvienam pagal skonį. Jeigu esate gėrimų gurmanas – siūlome paragauti vietinio alaus.


Tradicijos ir papročiai: Tailandiečiai šventai tiki, kad jų namus saugo dvasios. Todėl prie kiekvieno namo, bet kurio biuro pastato ar įstaigos galima rasti namelius „būsto saugotojams“, kuriuos tailandiečiai įrengia specialiai jiems ir kasdien teikia dovanas - saldumynus, vaisius, gėrimus ir gyvas gėles, tikėdamiesi, kad dvasios bus patenkintos, atneš sėkmę ir nukreips bėdą į šoną.
Pagal Tailando tradicijas, prieš įeidami į šventovę arba namus, nusiaukite, net jei ir šeimininkai svetingai užtikrina jus, kad galite likti su avalyne.
Prie tailandiečių moterų neverta prisiliesti be jų sutikimo, dėl to, kad dauguma jų laikosi konservatyvių pažiūrų ir tokį gestą gali priimti kaip įžeidimą.
Tailandiečiai garbina kiekvieną Budos statulą.


Teritorija: 513,115 km2.


Sostinė: Bankokas.


Gyventojai: 65 mln. 444 tūkst. gyv.


Miestai, gyventojų pasiskirstymas: didžiausias miestas Bankokas.


Geografija: Tailandas ( iki 1949 metų – Siamas) – valstybė pietryčių Azijoje. Ribojasi su Laosu ir Kambodža rytuose, Tailando įlanka ir Malaizija pietuose, Andamanų jūra ir Mianmaru vakaruose.


Klimatas: Tailandas priklauso tropinio klimato juostai. Skiriami trys pagrindiniai sezonai: karštasis nuo kovo iki gegužės; lietingasis nuo birželio iki spalio; vėsusis nuo spalio iki vasario (panašiai kaip pas mus liepa ir rugpjūtis). Vidutinė metinė temperatūra Tailande siekia +28C, o Bankoke svyruoja nuo +30C balandį iki +25C gruodį. Tailando laikas nuo vidurio Europos skiriasi 6 valandomis.


Valdymas: Konstitucinė monarchija, valdžią šalyje dalijasi Karalius, dviejų rūmų Parlamentas ir Nacionalinis susirinkimas


Kalba: Tajų, Anglų.


Religija: Budistų 95%.


Laikas: UTC+7.


Elektra: visoje šalyje 220V.


Piniginis vienetas: Batis(THB) 100THB – 7Lt. (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)