Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Pasaulinis turizmo etikos kodeksas

Priimtas pagal rezoliuciją A/RES/406(XIII) 13-ojoje PTO Generalinėje asamblėjoje (Santjagas, Čilė, 1999 m. rugsėjo 27 – spalio 1 d.).

PREAMBULĖ
Mes, Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) nariai, pasaulio turizmo pramonės atstovai, šalių, teritorijų, įmonių, institucijų ir įstaigų delegatai, susirinkę į Generalinę asamblėją Čilėje, Santjage, 1999-ųjų metų spalio 1 dieną,

Skaityti daugiau...

Ko tikėtis iš viešbučių klasifikacijos žvaigždutėmis

Jei Jūs dažnai keliaujate ir apsigyvenate viešbučiuose, turbūt jau žinote, kad daugelis nakvynės vietų turi tam tikrą įvertinimą – žvaigždutes. Tai gairės, kurios palengvina potencialiems svečiams priimti sprendimą kokiame viešbutyje apsistoti ir ko tikėtis  ten apsistojus. Dėja pasaulyje nėra vieningos viešbučių vertinimo sistemos, todėl skiriasi viešbučių kategorijos ne tik žemynuose, bet ir pačiose šalyse ir net tarp tos šalies miestų. Europoje paprastai naudojama keturių žvaigždučių

Skaityti daugiau...

Atostogos Bodrume

Turkijos uostas Bodrumas kiekvienais metais sulaukia daugybės turistų, kurie su malonumu mėgaujasi tradiciniais turkų laisvalaikio praleidimo būdais. Populiariausi iš jų – pramogos ant vandens.  

Bodrumas yra ant pačio Egėjo jūros kranto, todėl nesunku įsivaizduoti, kodėl vandens sportas yra tokia populiari laisvalaikio praleidimo forma. Butent dėl to siūlau savo kelionę po šį kurortą pradėti kelione kateriu į netoliese esančią Koso salą. Čia galėsite pasivaikščioti nuostabiu paplūdimiu ir pasigrožėją įspūdinga šios salos gamta.

Skaityti daugiau...

Patajos miestas pristatė naują kelioninį autobusą

Autobusas važinės pagal tvarkaraštį numatytu maršrutu. Jis sukurtas siekiant turistams padėti keliauti kurorte. Pattaya Beach miesto autobusais teikiamas paslaugas sudaro trys linijos - žalia, raudona ir geltona. Tai trasos, kurios apima pagrindines gatves (Pataja, Naklua ir Jomtien). Kiekviena trasa yra nustatyta skirtinga spalva, kad būtų lengviau keleiviams atskirti maršrutus. Autobusas sustoja, taip pat spalvomis pažymėtos ir sunumeruotose stotelėse. Šiuolaikinės autobusų sėdynės pritaikytos trisdešimčiai žmonių. Autobusas yra šviesaus ir vėsaus dizaino. Iš viso važinės 3 tokie autobusai, nuo 06:00 ryto iki 02:00 nakties kiekvieną dieną. Maršrutai prasidės nuo Big-C prekybos centro.

Skaityti daugiau...

Naujienos iš Santorino

"Monarch Airlines” skraidins keleivius į Santorino salą
Aviakompanija “Monarch Airlines” šią vasarą, vieną patraukliausių Graikijos salų-kurortų, Santoriną, įtraukė į savo skrydžių maršrutus. Kitaip tariant, tai visai naujas maršrutas. “Monarch Airlines” keleiviniai lėktuvai Santorino salos aerouoste leisis kartą per savaitę, kiekvieną antradienį. Išvykimas iš  Gatvik’o aerouosto Londone ir Mančesterio, Jungtinė Karalystė. Skrydžiai suplanuoti nuo gegužės 5 d. iki spalio 5 d. Aviakompanija “Monarch Airlines”, tai didžiausia skrydžių kompanija Jungtinėje Karalystėje, jos pagrindas – Luton’o aerouostas, iš kurio ir vyksta skrydžiai į daugelį pasaulio šalių vasaros sezono metu.

Skaityti daugiau...

Negalintys išvykti keleiviai gavo keliones į Abu Dabio lankomiausias vietas

Po to kai 2500 turistų negalėjo išskristi namo iš Abu Dabio dėl Islandijos  ugnikalnio išmestų vulkaninių pelenų, jiems buvo suteiktos nemokamos ekskursijos po lankomiausias Emyratų vietas.

Tai buvo Abu Dabio turizmo tarnybos iniciatyva (ADTA). Viešbučiai ir nacionalinės oro linijos suvienijo jėgas ir surengė šias ekskursijas. Apie  200 turistų, kurie buvo apsistoję Yas saloje buvo pakviesti dalyvauti ekskursijose, kurios metu buvo galima pamatyti Šeicho Zayed didžiąją mečetę. ADTA aprūpino turistus transportu ir apgyvendinimu. Kiti turai buvo suplanuoti šeimoms į Al Ain Wildlife Park & Resort.

Skaityti daugiau...

Naujienos apie Bulgarijos kurortus

Nesebaro savivaldybė uždraudė transporto priemonių įvažiavimą į senamiestį. Laikraštis „Tvoiat Den“ pranešė, kad draudimas galioja nuo 2010 metų balandžio 2 iki spalio 31 dienos. Turistai, kurie lankysis Nesebare galės naudotis trimis automobilių stovėjimo aikštelėmis, kurios yra netoli senamiesčio. Draudimas paankstintas mėnesiu anksčiau dėl didelio lankytojų skaičiaus.

Albena. Krassimir Stanev, UAB „Albena“ vykdomasis direktorius pranešė, kad bendrovė investuoja keletą milijonų Bulgarijos levų būsimam vasaros sezonui. Bendrovė planuoja pagerinti kurorto infrastruktūrą. Krassimir Stanev pridūrė, kad aplinka aplink baseinus bus patobulinta ir bus įrengti nemokami dviračiai, kuriais bus galima naudotis kurorte.

Skaityti daugiau...

Naujienos Graikijos kurorte Rode

Rodo Turizmo Skatinimo Organizacija teigia, kad Graikijos sala šiuo metu ruošiasi vasaros sezonui, bus pradėti nauji skrydžiai iš Jungtinės Karalystės, daugelis viešbučių ruošiasi pradėti priiminėti turistus.

EasyJet kompanija vasaros sezonu pradės skrydžius į Rodą iš Liverpulio oro uosto. Nauja paslauga bus teikiama nuo birželio 12d., skrydžiai bus planuojami du kartus per savaitę (trečiadienį ir šeštadienį) iki spalio mėnesio.

Skaityti daugiau...

Pašėlusi savaitė Ibizoje

Greičiausiai niekas neprieštarautų jei Ispanijai priklausančią Viduržemio jūros salą – Ibizą pavadinsime vienu populiariausių objektų, traukiančių viso pasaulio linksmybių ir naktinių šėliojimų gerbėjus. Saloje turistus vilioja tiek daug pramogų centrų (naktinių klubų, barų, paplūdimio šokių aukštelių), kad labai sunku įsivaizduoti, kokios trukmės atostogas planuoti, norint išbandyti viską ką ši sala gali pasiūlyti. Mes vykome į Ibizą septynioms dienos. Taigi, kaip mums sekėsi?...

Skaityti daugiau...

Kovo mėnesio labiausiai turistus traukiančių miestų TOP 50

2010m. kovo mėn. apklausų statistika rodo, kad Ispanija vis dar išlaiko Top 4 pozicijas populiariausių turistinių vietų sąraše. Turkijos kurortai taip pat kelia didesnį susidomėjimą turistų tarpe. Tuo tarpu Indijos sostinė Delis po stulbinančio reitingų augimo vasario mėnesį, kovo mėnesių nebuvo toks patrauklus tarp turistų ir visiškai paliko populiariausių miestų penkiasdešimtuką. 

Skaityti daugiau...

Informacija keliautojams

Atmintinė. Šioje skiltyje rasite svarbiausią informaciją keliaujantiems turistams į sekančias šalis: Turkija, Egiptas, Tunisas, Kipras, Graikija, Bulgarija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Kanarų salos, Jungtiniai Arabų Emyratai, Tailandas, Portugalija ir Kroatija. Atmintinės struktūra:

Skaityti daugiau...