Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Prancūzija

Prancūzijos kurortaiAr žinai kad...RekomendacijosLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikisTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiMiestai, gyventojų pasiskirstymasGeografija; • KlimatasValdymasKalba ReligijaLaikasElektraRyšio priemonėsPiniginis vienetas

Pigesnės savaitgalio kelionės į Paryžių idėja

Prancūzijos kurortai: Žydrasis krantas.

Ar žinai, kad... - Prancūzija niekada nepripažino Lietuvos sovietinės aneksijos 1940 metais. Ji buvo viena iš nedaugelio Vakarų Europos valstybių, negrąžinusių Lietuvos deponuoto aukso Prancūzijos banke Sovietų Sąjungai.


Rekomendacijos - Prancūzija yra viena labiausiai lankomų šalių pasaulyje. Ji turi viską, ką visada norėjote pamatyti kelionėse: tokį didingą miestą kaip Paryžius, puikius paplūdimius, daugiau istorinių paminklų nei kitose valstybėse, nuostabią gamtą, nepakartojamus kalnų vaizdus.

Lankytinos vietos - Eifelio bokštas, Eliziejaus laukai, Dievo Motinos katedra (Paryžiuje) Lurdas, Versalio rūmai, Disneilendas.


Nacionalinės šventės - pergalės II-ajame pasauliniame kare diena – gegužės 8-oji; nacionalinė diena – liepos 14-oji.


Darbo laikas - 35 val. per savaitę.


Transportas - traukinių, autobusų, automobilių, oro, vandens.


Sportas ir laisvalaikis - mėgstamos sporto šakos ir laisvalaikio praleidimo būdai – dviračių sportas, golfas, slidinėjimas.
Maistas ir gėrimai - prancūzų virtuvė yra viena rafinuočiausių Europoje, valgio gaminimas ir valgymas yra prancūzų kultūros ir gyvenimo būdo dalis.


Tradicijos ir papročiai - į nepažįstamąjį visada kreipiamasi „jūs“, o laisvesne forma „tu“ pradedama kreiptis tik tada, kai vyresnis ar svarbesnis asmuo pasiūlo kitiems taip daryti. Laisva forma priimtina kreiptis į vaikus, gyvūnus ar Dievą, bet beveik niekada į vyresnius žmones arba aukštesnes pareigas užimančius asmenis darbe.


Teritorija - 550 000 km².


Sostinė - Paryžius.


Gyventojai - 64,3 mln.


Miestai, gyventojų pasiskirstymas - Didžiausi miestai: Paryžius (2 mln. 110 tūkst. žm.), Marselis (821 tūkst. žm.), Lionas (444 tūkst. žm.).


Geografija - Prancūzija yra didžiausia ES šalis, nusidriekusi nuo Šiaurės jūros iki Viduržemio jūros. Prancūzijos žemumos plyti keturių didžiųjų upių baseinuose: Senos - šiaurėje, Luaros ir Garonės į vakarus ir Ronos, tekančios iš Ženevos ežero į Viduržemio jūrą.


Klimatas - visos be išimties Vakarų žemumos, t.y. beveik pusė Prancūzijos teritorijos, veikiamos Atlanto oro masių. Klimatas ten jūrinis - drėgnas ir vidutiniškai šiltas. Būdingas menkas žiemos ir vasaros temperatūrų skirtumas.


Valdymas - Respublikos prezidentas atlieka svarbų politinį vaidmenį. Jis pirmininkauja ministrų tarybos (kabineto) posėdžiams ir atsako už kelias svarbiausias užsienio reikalų bei gynybos sritis. Kasdieninio šalies valdymo gijos yra ministro pirmininko rankose.


Kalba - oficiali – prancūzų.


Religija - daugiau nei 80 % Prancūzijos gyventojų yra Romos katalikai.


Laikas - (GMT +1) laiko zona.


Elektra - kaip ir Visoje Europoje naudojama 220–240 voltų 50 hercų kintamoji elektros srovė. Naudojami dvišakiai kištukai.


Ryšio priemonės - savo mobiliuoju telefonu galite naudotis visoje Europoje ir daugelyje kitų pasaulio vietų. Tai įmanoma dėl Europos Sąjungos GSM techninio standarto. Prieš išvykdami į kelionę kreipkitės į savo tinklo paslaugų teikėją ir išsiaiškinkite, ar jums įjungta tarptautinio tarptinklinio ryšio paslauga.


Piniginis vienetas - Euras. (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)