Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Kanarų salos

Kanarų salų kurortaiAr žinai kad...RekomendacijosLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikisMaistas ir gėrimaiTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiMiestai, gyventojų pasiskirstymasGeografijaKlimatas ValdymasKalbaReligijaLaikasElektraRyšio priemonėsPiniginis vienetas

 

Kanarų salų kurortai: Fuerteventura, Gran Kanarija, Tenerifė, La Palma, La Gomera, Lanzarotė, El Hierro.

Ar žinai, kad...
•    Daugelį metų svarstoma, ar Kanarų salos nėra turtingosios Atlantidos karalystės, kuri, pasak legendos, buvo pasiglemžta vandenyno, liekana.
•    1341 m. portugalų karaliaus fundacijos proga surengta nauja ispanų ir genujiečių, jau žinojusių kelią į Purpuro salas, ekspedicija. Per šimtą metų vietiniai gyventojai guančiai, savo išvaizda dėl aukšto ūgio, rudų plaukų ir mėlynų akių primenantys indoeuropiečius, buvo išnaikinti, parduoti į vergiją ir asimiliuoti.
•    Dėl pakartotinų atradimų Kanarų salyno Lansalotės sala turėjo net 19 pavadinimų.
•    Kalnuotame La Gomeros krašte gimė neįprasta kalba, vadinama El Silbo. Tai šaižus švilpesys, aidintis toli iš vieno slėnio į kitą, kad būtų galima susikalbėti esant dideliems atstumams.

Lankytinos vietosLa Palma – stačiausia pasaulio sala. El Hierro – mažiausia Kanarų sala, mažai paliesta civilizacijos, labiausiai į vakarus nutolusi Kanarų sala, todėl čia vėliausiai Ispanijoje leidžiasi saulė. La Gomera – gražiausia salos vieta – Parque Nacional de Garajonay, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Los Cristianos – senas Adeje miestelis, kuriame yra tarpeklis ir jame šniokščiantis krioklys. La Laguna – antra pagal dydį Tenerifės gyvenvietė, įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl XVI a. pr. statinių. Santa Cruz – gausu istorinių pastatų, gražiausias dirbtinis 7 km ilgio paplūdimys. Teide Nacionalinis parkas – pries 180 000 metų išsiveržęs ugnikalnis paliko 16 km pločio Las Canadas kraterį.
 

Rekomendacijos – Vietiniams patinka, kai esi pokalbio iniciatorius, tuomet bendrauti sekasi sklandžiau, pietiečiai dažnai nepunktualūs, neorganizuoti, tą darbą, kurį lietuvis atliktų per 1 valandą, pietiečiai daro 3 valandas, didelis pliusas, kad čia į viską žiūrima daug optimistiškiau nei Lietuvoje, neslegia aplinkos ir žmonių pilkuma, todėl pasijunti tarsi ramybės oazėje – kur viskas visada yra gerai. Svarbiausia imtis atsargumo keliuose o ypač siauruose kalnų keliukuose, kuriuose sunkiai prasilenkia dvi mašinos. Taip pat įspėjimas - negerkite vandens iš čiaupo!


Nacionalinės šventės – Kanarų salų fiestos – karnavalas (vasario arba kovo mėn.) – tai didžiulė gatvės šventė. Devintinės (gegužės arba birželio mėn.) – miesto gatves įspūdingais raštais nukloja gėlių kilimai. Sniegynų Madonos nusileidimas – švenčiama kas penkeri metai liepos mėn. Romeria de la Virgen de la Candelaria (rugpjūčio 15 d.) – Kanarų salų globėjos garbinimas. Fiesta del Charco (rugsėjo 7-11d.) – žmonės neria į didelį sūriavandenį tvenkinį gaudyti kefalių.


Darbo laikas: nuo 9:00 iki 14:00 val., šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00 val., sekmadienis - ne darbo diena. Parduotuvės: darbo laikas: nuo 9 iki 20 val. Pietų pertrauka - nuo 13 iki 16.30 val. Didieji prekybos centrai dirba be pietų pertraukos.


Transportas – į Kanarų salas galima patekti lėktuvu arba keltu. Į mažasias salas keleiviai gabenami daugiausiai iš Tenerifės. La gomerą lengviausia pasiekti keltu ir greitaeigiais laivais arba lėktuvu iš Gran Kanarijos ir Tenerifės. Iš Tenerifės šiaurinio oro uosto vyksta reguliarūs skrydžiai į La Palmos ir El Hierro oro uostus. Norint pasižvalgyti po salas reikalingas automobilis. Keliai Kanarų salose yra gerinami, tačiau kalnuose reikėtų laikytis itin didelio atsargumo.


Sportas ir laisvalaikis – didžiausiame Las Palmas mieste galima apsilankyti Operos teatre, tarptautiniuose muzikos festivaliuose, vasario mėnesį vykstančiame karnavale. Sporto mėgėjų paslaugoms yra jachtų uostai, golfo klubai, vandens sporto aikštelės ir pramogų parkai. Visose salose yra daug gerų viešbučių, tačiau ne visose yra daug smėlėtų paplūdimių bei organizuotų pramogų. Kai kuriuose salų paplūdimiuose yra juodasis smėlis, todėl jie ne itin tinkami poilsiui bei maudynėms.


Maistas ir gėrimai – Kanarų salų virtuvėje nadojami egzotiški vaisiai ir neįprastos vietiniuose vandenyse sužvejojamos žuvys, todėl ji labai skiriasi nuo Pirėnų pusiasalio virtuvės. Pagal salose gyvenusių čiabuvių guančių kulinarijos tradicijas naudojami tokie maisto produktai kaip gofio (kukurūzų miltai). Kanarų salų valgiams įtakos turėjo ispaniškoji, portugališkoji ir šiaurės Afrikos virtuvė. Čia naudojama gausybė jūros gėrybių nežinomų žemyninėje Ispanijos dalyje.


Tradicijos ir papročiai - Žmonės čia apsigyveno nuo akmens amžiaus laikų. Guančai buvo tikrieji Kanarų salų gyventojai. Šie baltaveidžiai aukšti žmonės istorikams yra paslaptis, juk Platonas panašiai apibūdino legendinės Atlantidos gyventojus. Guančai paliko savo pėdsakus visoje saloje. Iki šiol kai kurie vietiniai gyventojai gyvena būstuose, įrengtuose kalnų uolose. Kai kurie Kanarų salų gyventojai tęsia gana primityvaus gyvenimo tradicijas – augina gyvulius, verčiasi namudiniu ūkiu. Čia, net atvykus trumpam, galima atsipalaiduoti ir pasijusti tarsi akmens amžiuje ar animacinių herojų "Flinstounų" eroje.


Teritorija – 7447 km².


SostinėGran Kanarijos - La Palma, Tenerifės – Santa Krusas.


Gyventojai – iš viso: apie 1 mln. 995 tūkst. gyv.

Miestai, gyventojų pasiskirstymas – didžiausias Kanarų salų miestas – La Palma (375 tūkst. gyv.). Salos padalintos į dvi provincijas – vakarinę Santa Cruzo provinciją sudaro keturios vakarinės salos – La Gomera, La Palma, El Hierro ir Tenerifė. Rytinės salos sudaro La Palma provinciją – Gran Kanarija, Lanzarote ir Fuerteventura.


Geografija – Kanarų salas sudaro septynios didelės salos ir pustuzinis nedidelių salelių. Nors salos priklauso Europai (Ispanijos kolonija nuo XIV-XV a.), tačiau jos yra daug arčiau Afrikos krantų – į vakarus apie 100 km nuo Maroko.


Klimatas – čia 300 salėtų dienų per metus, vidutinė gruodžio – vasario mėn. temperetūra svyruoja tarp 18-24◦C. Ypač smagu Kanarų salose sutikti Naujuosius metus, nes kai likusioje Ispanijos dalyje lyja, gruodžio – vasario mėn. salose šilta bei giedra.


Valdymas – Kanarų salos yra autonominė Ispanijos sritis. Po rinkimų, kas ketveri metai, vyriausybė valdo arba Tenerifės sostinėje Santa Cruze, arba Gran canarijos sostinėje – La Palma.


Kalba – oficiali kalba yra ispanų.


Religija – katalikybė.


Laikas – nuo Lietuvos skiriasi 1 val. Pagal Grinvičą  +1val.


Elektra – naudojama 220 voltų, 50 Hz dažnio įtampa.


Ryšio priemonės – mobilieji telefonai, fiksuotas ryšys, internetas.


Piniginis vienetas – euras. (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)