Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

JAE

JAE kurortaiAr žinai kad...RekomendacijosLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikis Maistas ir gėrimaiTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiMiestai, gyventojų pasiskirstymasGeografijaKlimatasKalba ReligijaLaikasElektraRyšio priemonėsPiniginis vienetas

 

JAE kurortai: Abu Dabis, Adžmanas, Dubajus, Fudžeira, Ras Al Kaima, Šardža, Umm Al Kuveinas.

Ar žinai, kad... - Lietuvos Respubliką pripažino 1991-09-09; diplomatiniai santykiai užmegzti 1992-10 -16.

Rekomendacijos – JAE yra ribojamas vaistų ir medikamentų įvežimas, todėl turistams patariama su savimi neimti vaistų, savo sudėtyje turinčių narkotinių medžiagų ir stiprių raminamųjų priemonių. Jei „abejones keliantys“ vaistai yra tikrai reikalingi, reiktų turėti oficialiai patvirtintą gydytojo rekomendacijos vertimą. Nepaisant to, įvežamas vaistų kiekis neturėtų viršyti sveiko proto ribų buvimo šalyje metu. Draudžiama įvežti ginklus, narkotikus, pornografiją, video medžiagą ar knygas, prieštaraujančias islamo normoms. Muitinė gali kelioms dienoms konfiskuoti įtarimus sukėlusią medžiagą jos įvertinimui. JAE nepriimta valgyti atsistojus arba einant gatve, o taip pat negražu žiūrėti į valgančio žmogaus veidą. Duona šioje šalyje yra laužoma rankomis. Valgį, pinigus ir daiktus reikėtų imti dešine ranka. Paduodant ranką stengtis nežiūrėti į savo pašnekovo akis, taip pat nelaikyti kitos rankos kišenėje arba maskatuoti ore. Negalima besimeldžiantį žmogų apeiti iš priekio. Prieš įeinat į mečetę ar namą reikėtų nusiauti avalynę.Lankytinos vietosDubajujeDžumeiros mečetė, pastatyta 1979 m., yra puikiausias šiuolaikinės islamiškos architektūros pavyzdys bei pati mėgstamiausia lankytojų vieta, Dubajaus muziejus, Al Ahmadija mokykla, Bastakija rajonas, Šindaga rajonas, Burj al Arab viešbutis, Burj Khalifa, Dubajaus prieplauka, Palmių salynas.


Nacionalinės šventės – Sausio 1 d. – Naujieji metai; Rugpjūčio 6 d. – šeicho Zaedo Al Nahajano 1966 m. atėjimo į valdžią Abu Dabio emyrate diena; Gruodžio 2 d. – Nepriklausomybės diena (1971 m.)
Šventės, kurių datos yra kintančios: Id Al Fir – 3 - 4 dienos po Ramadano; Id Al Adha – musulmoniška aukojimo šventė; Naujieji metai pagal musulmonišką (Hidžera) kalendorių; Pranašo gimimo diena (Milad an Nabi). Religinių švenčių datos nustatomos pagal Islame priimtą mėnulio kalendorių, kuriame metų ciklo trukmė yra 11 dienų trumpesnė nei saulės kalendoriuje.


Darbo laikas – valstybinės įstaigos dirba 5 dienas per savaitę, nuo šeštadienio iki trečiadienio, poilsio dienos- ketvirtadienis ir penktadienis. Dauguma privačių kompanijų dirba šešias dienas per savaitę, penktadienis- nedarbo diena. Parduotuvės dirba nuo 9.00 iki 13.00 ir nuo 16.30 iki 22.00, praktiškai be poilsio dienų (tik pusę dienos penktadienį). Privačios įmonės dirba pagal savo nustatytą grafiką. Naktiniai klubai ir diskotekos dažniausiai dirba iki 3 val. ryto.


Transportas – dauguma viešbučių turi savo nuosavus autobusus, vežančius iki miesto centro ten gyvenančius svečius. Be to, šiuo metu valdžia rekomenduoja keliautojams naudotis viešuoju transportu. Visgi dauguma svečių arba nuomojasi automobilius, arba važinėja taksi. Taksi su taksometrais yra tik Dubajuje ir Abu Dabyje. Kituose emyratuose taksi automobiliuose tokios įrangos nėra, todėl dėl kainos geriausia tartis su vairuotoju iš anksto.


Sportas ir laisvalaikis – ypatinga vieta tarp daugybės tradicinių užsiėmimų tenka medžioklei su sakalais, taip pat populiarios kupranugarių lenktynės, žirgų lenktynės. Laisvalaikis – jodinėjimas žirgais, skraidymas oro balionu, žvejyba, krabų medžioklė, vandens lėktuvai, sraigtasparniai, slidinėjimas smėliu, delfinariumas, vandens parkai.


Maistas ir gėrimai – ištaiginga, viliojanti įvairiais aromatais ir prieskoniais arabiška virtuvė. Labiausiai vertinamas vaisius – datulė. Populiari jautiena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Kadangi dauguma JAE gyventojų yra musulmonai, kiauliena čia nepopuliari. Maistas dažniausiai valgomas rankomis, taip pat duona naudojama maisti semti iš lėkščių.


Tradicijos ir papročiai – JAE musulmoniškas kraštas, tad čia griežtai laikomasi islamo tradicijų bei reikalavimų. Šalies svečiai turėtų gerbti islamo papročius, ypač per vieną iš didžiausių musulmonų religinių švenčių – Ramadaną. Ramadanas yra devintasis mėnuo pagal islamo mėnulio kalendorių. Jo metu musulmonai apie 30 dienų nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo privalo susilaikyti nuo valgymo, gėrimo, rūkymo bei lytinių santykių. Ramadano metu besilankantiems šalyje turistams taip pat draudžiama dienos metu valgyti, gerti ar rūkyti viešose vietose. Visuose emyratuose uždrausti muzikiniai renginiai (pilvo šokių pasirodymai, gyva muzika, diskotekos, naktiniai klubai ir kt.). Beveik visi restoranai, barai ir prekybos centrai dienos metu yra uždaryti ir atsidaro apie 18 val. Alkoholiniai gėrimai Ramadano metu neparduodami (kai kuriuose viešbučiuose jų galima užsisakyti pasinaudojus kambarių aptarnavimo paslauga).


Teritorija – plotas: 83 600 km²


SostinėAbu Dabis


Gyventojai – iš viso: 6 mln., tankis: 55 žm./km².


Miestai, gyventojų pasiskirstymasAbu Dabis – administracinis emyratų centras ir prezidento rezidencija. Tai pats didžiausias emyratas – 900 000 gyv. ir turintis 67 tūkstančius m² plotą. Emyratuose gyvena du kartus daugiau vyrų nei moterų. Moterų - 31% , vyrų –  69%. Miestiečiai sudaro 76% visų gyventojų. Tik 19% gyventojų yra JAE piliečiai, likusieji – arabai iš kaimyninių valstybių (23%), imigrantai iš Pietryčių Azijos (50%) ir vakariečiai (8%).


Geografija - šalies sostinė Abu Dabis užima 87% visos teritorijos. Šalis šiaurėje ribojasi su Kataru (ir turi jūros sieną su Iranu), pietuose ir vakaruose - su Saudo Arabija, rytuose - su Omano sultonatu. Šiaurėje šalies krantus skalauja Persijos, rytuose - Indijos vandenyno Omano įlankos vandenys. Gamtovaizdis labai įvairus - nuo kalnuotų rajonų iki dykumų regionų su nuolat žaliuojančiomis oazėmis. Aukščiausias šalies taškas- 1527 m. Jebal Yibir viršukalnė.


Klimatas – subtropinis klimatas. JAE žiemos metu vidutinė oro tempertūra yra 26 laipsniai šilumos, o vasarą oro temperatūra siekia iki 40 laipsnių karščio ir daugiau. Europiečių poilsiui palankiausias metas spalio - gegužės mėn.


Kalba – arabų, plačiai paplitusi anglų kalba, vartojamos rusų, urdu, hindi, farsi kalbos.


Religija – Islamas (80proc. sunitų, 16proc. šiitų), 4proc. kitų religijų atstovų.


Laikas – 4 valandomis pralenkia Grinvičo laiką (UTC+4). Emyratuose nėra perėjimo į “vasaros” laiką. Vasarą JAE laikas pralenkia Lietuvos laiką +1 valanda, o žiemą skirtumas su Lietuvos laiku lygus +2 valandoms.


Elektra – įtampa 220/380 voltų. Rozetės trišakės bei dvišakės. Prietaisams su dvišake rozete reikalingas adapteris (galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje, kaina – 3 dirhamai).


Ryšio priemonės – mobilieji telefonai, fiksuotas ryšys, internetas.


Piniginis vienetas – Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (Dh arba AED). (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)