Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Graikija

Graikijos kurortaiAr žinai, kad...RekomendacijosLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikisMaistas ir gėrimaiTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiDidžiausi miestaiGeografija; • KlimatasValdymas KalbaReligijaLaikasElektraRyšio priemonėsPiniginis vienetas

 

Graikijos kurortai: Chalkidikė, Kreta, Mikonas, Rodas, Santorini.

Ar žinai, kad... - 1922-05-22 Graikija pripažino Lietuvą de jure (lot., teisiškai, formaliai). 1992-01-07 atkurti diplomatiniai santykiai. 1997 09 01 atidaryta LR ambasada Atėnuose.  Pirmasis LR ambasadorius Graikijoje buvo R. Podagėlis. Pirmasis Graikijos ambasadorius Lietuvai buvo E. Kalpadakis, rezidavęs Stokholme.

Rekomendacijos - jei norite gerai pailsėti Graikijoje, vadovaukitės graikų požiūriu į gyvenimą siga-siga (pamažu, iš lėto). Graikijoje turizmo įkarštis trunka nuo birželio iki rugsėjo. Tai karščiausias ir brangiausias metų laikas. Nuo gruodžio iki kovo būna gana šalta. Todėl nusprendusiems važiuoti į Graikiją, patartina keliauti pavasarį, kai šilta, saulėta, bet nėra per karšta. Važiuojant į Graikija patartina pasiimti gerą, tos vietovės į kurią vykstate, planą.Lankytinos vietos - Atėnų Akropolis, Nacionalinis archeologijos muziejus, Bizantijos ir Krikščionybės muziejus, Knoso rūmai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Rodo viduramžių miestas, Delfi, Athos kalnas, Olympia, Meteora.


Nacionalinės šventės - svarbiausios valstybinės šventės (dienos, kai Graikijoje uždaryti muziejai):
Agios Vasileios/ Sausio 1d.
Nepriklausomybės diena/ Kovo 25 d.
Protomagia/ Gegužės 1 d.
Megali Peraskevi/ Didysis penktadienis
Pascha/ Velykos
Christougenna/ Gruodžio 25d.
Synaxis tis Theotokou/ Gruodžio 26d.


Darbo laikas - Graikijoje įstaigų darbo valandos labai skirtingos. Jos priklauso nuo savatės dienų, nuo vietos ir metų laiko. Pirmadieniais ir per valstybines šventes muziejai ir galerijos nedirba. Vietiniai ir privatūs muziejai gali neveikti ir per vietinės reikšmės šventes.


Transportas:
Autobusai - Graikijoje veikia platus autobusų tinklas, kuris siekia net tolimiausius Graikijos kaimelius. Didžiuosiuose miestuose paprastai yra kelios autobusų stotys.
Traukiniai - Graikijos geležinkelių tinklas pagal Europos standartus yra nedidelis. Traukiniai lėti, išskyrus tarpmiestinius greituosius traukinius. Paprastų traukinių bilietai labai pigūs, greitieji traukiniai brangesni.
Taksi - Graikijos taksi nėra brangūs, todėl patogu jį samdyti. Jų apstu beveik visuose Graikijos miestuose.
Laivai - Iš Graikijos žemyno į salas ir atvirkščiai kursuoja daugybė keltų, greitųjų laivų, katamaranų.
Automobiliai - Keliauti po Graikiją automobiliu labai praktiška. Greitkeliai mokami, bet mokestis nėra didelis. Graikijos kelių sistema yra nuolat gerinama, daugelis jų yra asfaltuoti.
Lėktuvai - Pagrindiniai turistiniai skrydžiai į Graikija būna nuo gegužės iki spalio mėnesio. Į Graikiją nuskristi galima beveik iš visų didžiųjų Europos miestų.


Sportas ir laisvalaikis - Graikijoje galima rasti įvairiausių pramogų po atviru dangumi. Čia daugybė muziejų, galerijų, teatrų, diskotekų, muzikinių salių ir klubų. Taip pat daugeliui prieinamas ir sportas bei sporto įranga po atviru dangumi, ypač vandens sporto. Turistams Graikijoje organizuojama daugybė ekskursijų ir žygių. Dažniausiai siūlomos pramogos turistams: acheologinės ekskursijos, tapybos kursai, slidinėjimas, gamtinės išvykos, pėsčiųjų žygiai, vandens sportas, povandeninis plaukiojimas, buriavimas, kruizai ir ekskursijos kateriu.


Maistas ir gėrimai - paprastai graikai valgo įvairius užkandžius – mezedes (jų galima užsisakyti užeigose arba baruose). Paskui pereinama prie mėsos arba žuvies patiekalų, dažniausiai su salotomis. Valgiaraštyje nėra daug vyno rūšių. Pavalgius einama į cukrainę išgerti kavos su pyragaičiu. Kaimuose valgiai išsirenkami tiesiog virtuvėje. Duona Graikijoje laikoma gyvybės pamatu, todėl ji valgoma beveik su visais patiekalais. Nuo seniausių laikų vynas yra labai reikšmingas graikų gyvenime. Jis paprastai patiekiamas su maistu. Graikijoje itin populiarūs sūriai, gaminami iš karvės ir ožkų pieno. Graikijoje itin populiarūs visokie marinatai, riešutai, jogurtai, žalumynai, pyragai.


Tradicijos ir papročiai - Graikija išsiskiria savo kultūrinėmis tradicijomis. Šios šalies gyventojai labai svetingi, mandagūs ir sąžiningi žmonės. Vienos didžiausių graikų vertybių yra šeima ir tauta. Šeima yra graikų visuomenės pagrindas. Dauguma graikų yra religingi, dalyvauja įvairiuose religiniuose renginiuose, taip pat mėgstama švęsti įvairias  vasaros šventes.


Teritorija - Graikija gana nedidelė šalis. Plotas mažesnis nei 132 000 km².


Sostinė – Atėnai.


Gyventojai - Graikijoje gyvena 10 mln. 688 tūkst. gyventojų. Trečdalis Graikijos gyventojų gyvena Atėnuose. Tai kultūrinis, finansinis bei politinis šalies centras. Vidutinis gyventojų tankumas 81,01 žm./km².


Didžiausi miestai - Atėnai, Salonikai, Pirėjas, Patrai, Heraklionas, Larisa, Volas.


Geografija - Graikija išsidėsčiusi Balkanų pusiasalio pietuose ir daugybėje kitų salų. Vienos didžiausių Graikijos salų: Chijas, Kreta, Euboja, pietų ir šiaurės Sporadų salynai, Jonijos salynas. Graikija šiaurėje ribojasi su Makedonija, Albanija, Bulgarija ir Turkija, vakarinę Graikijos dalį skalauja Jonijos, pietinę puse – Viduržemio, o rytinę – Egėjo jūros. Graikija skirstoma į šiaurės Graikiją, vidurio ir vakarų Graikiją, Atėnai ir Atika, Peloponesas.


Klimatas - Graikijos klimatas yra būdingas Viduržemio jūros pakrantei. Žemyne daugiausiai skiriasi pajūrio žemumų ir kalvotų sričių, esančių šalies gilumoje, klimatas. Vakarų Graikijos ir Peloponeso kalnai žiemą apsikloja storu sniego sluoksniu. Rudenį ir pavasarį lyja, vasarą būna karščiai. Tai drėgniausia Graikijos dalis. Makedonijoje ir Trakijoje kritulių kiekis per metus pasiskirstęs vienodžiau, o šiaurės Egėjo įtaka mažina pakrančių skirtumus. Aplink Atėnus vasarą karšta, o žiemą temperatūra retai nukrinta žemiau nulio. Tuomet ten daugiausia lyja.


Valdymas - Graikija - parlamentinė demokratija. (Graikijos valstybės vadovas yra prezidentas ).


Kalba - populiauriausia Graikijos kalba – graikų. Tačiau kurortuose, viešbučiuose galima susikalbėti anglų, vokiečių ar italų kalbomis.


Religija - dauguma Graikijos gyventojų yra stačiatikiai. Religinių simbolių ir ritualų galima išvysti visur, tai neatsiejama Graikijos kultūros dalis. Iš Graikijos mažumų daugiausiai yra Trakijoje gyvenančių musulmonų. Jie sudaro apie 2% visų šalies gyventojų.


Laikas - Graikijos ir Lietuvos laikas sutampa. Graikija 2 val. aplenkia Grinvičo laiką, 1 val. – Vidurio Europos šalių (pvz. Prancūzijos), 7 val. – Niujorko, 10 val. Los Andželo laiką ir 8 val. atsilieka nuo Sidnėjaus laiko.


Elektra - kaip ir kitose Europos šalyse, Graikijoje naudojama 220 voltų 50Hz dažnio įtampa. Paprastai naudojami kištukai su dviem, o jei reikia, ir su trimis apskritais storais kištukais. Kai kuriuose viešbučiuose, norint naudotis savo elektros prietaisais, reikia turėti adapterį.


Ryšio priemonės:
Telefonas ir faksas: Viešieji telefonai įrengti visur – viešbučio fojė, kioskuose ir gatvėse. Jais galima skambinti kortelėmis ir monetomis. Vietiniai telefoniniai pokalbiai pigūs, tačiau skambinant į užsienį yra brangoki.
Televizija ir radijas: Graikijoje yra trys valstybiniai kanalai, radijo kanalai ir daugybė vietinių stočių. Graikijos televizija programą transliuoja dviem valstybiniais ir keliais privačiais kanalais. Galima žiūrėti daugybę kabelinių ir satelitinių Europos stočių.
Laikraščiai ir žurnalai: Graikijoje galima rasti užsienio spaudos, tačiau ji paprastai būna vakarykštės dienos ir su dideliu antkainiu. Spausdinami du išsamūs leidiniai skirti turistams anglų kalba – Athens news ir Odyssey.
Paštas: Graikijoje paštas dirba darbo dienomis (nuo pirmadienio iki penktadienio), didesni pašto skyriai dirba ir šeštadieniais.


Piniginis vienetas - Graikija yra įsivedusi eurą (EUR). Euras įvestas šaliai įstojus į ES. Graikijoje eurų banknotai ir monetos buvo įvesti 2002m. (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)