Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Egiptas

Egipto kurortaiAr žinai, kad...RekomendacijosLankytinos vietosNacionalinės šventėsDarbo laikasTransportasSportas ir laisvalaikis Maistas ir gėrimaiTradicijos ir papročiaiTeritorijaSostinėGyventojaiMiestai, gyventojų pasiskirstymas; • GeografijaKlimatasValdymas KalbaReligijaLaikasElektraRyšio priemonėsPiniginis vienetas

 

Egipto kurortai: Dahabas, El Guna, Hurgada, Madinat Makadi, Marsa Alam, Safaga, Šarm El Šeichas, Taba, Makadi Bei ir Soma Bei.

Ar žinai, kad...
•    Egiptas pripažino Lietuvos nepriklausomybę 1991 m. rugsėjo 6 d.
•    Diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. sausio 22 d.
•    2006-01-18 paskirtas garbės konsulas Aleksandrijoje – Ahmed Mounir Ezz Eldin.
•    Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Egipto Arabų Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo kultūros srityje. Pasirašyta: Niujorke 2004-09-23.
•    1993 m. vasario 5 d. Lietuvoje buvo akredituotas pirmasis Egipto ambasadorius Hamdy Nada, reziduojantis Stokholme.
•    Egiptas 10-0 buvo nugalėjęs Lietuvą futbolo rungtynėse ir tai graudžiausias rezultatas
•    mūsų istorijoje, mačas vyko tarpukary.

Rekomendacijos - Tinkamiausias laikas vykti nuo lapkričio iki kovo pabaigos. Rekomenduojama pirkti aukso ir sidabro juvelyrinius dirbinius, piešinius ant papiruso, odos gaminius, kilimus, kvepalus, prieskonius. Vykstant į Egiptą patariamą pasiimti purškalų nuo vabzdžių ir aukšto indekso kremą nuo saulės. Verta apsilankyti dykumų oazėse. Kairas maloniausias pavasarį ir rudenį. Patariama visur derėtis.


Nacionalinės šventės:
Naujieji metai - sausio 1 d.
Koptų Kalėdos - sausio 7 d.
Sinajaus išlaisvinimo diena - balandžio 25 d.
Koptų Velykos Sham al-Nassim - balandžio 28 d.
Darbo diena - gegužės 1 d.
Revoliucijos diena - liepos 23 d.
Nilo potvynio diena - rugpjūčio 15 d.
Koptų Naujieji metai - rugsėjo 11 d.
Pergalės prieš Izraelį (1956 m.) diena - rugsėjo 23 d.
Karinių pajėgų diena - spalio 6 d.


Darbo laikas - Egiptiečiai dirba nuo 8.00  ar 8.30 val. iki 14.00 val. sekmadieniais – ketvirtadieniais. Bankai atsidaro 17.00 ar 18.00 val. dviems – trims valandoms ir dirba jie be išeiginių dienų. Dauguma valstybinių įstaigų dirba nuo 8.00 iki 14.00 val. sekmadieniais – ketvirtadieniais. Vasarą dauguma parduotuvių dirba nuo 9.00 iki 13.00 val. ir vakare nuo 17.00 iki 22.00 val. ir dar ilgiau. Žiemos metu nuo 10.00 iki 18.00 val.


Transportas - Autobusai, mini autobusiukai, automobiliai, traukiniai, taksi.


Sportas ir laisvalaikis - Badmintonas, golfas, super safaris, rankinis, motosportas, nardymas. Taip pat su laisvalaikiu viešbučiuose siejama daugybė pramogų, kurios apima: maudynes baseinuose, sūkurines vonias, pirtis, masažus. Naktinis kurortų gyvenimas garsus naktiniais klubais, kazino, diskotekomis, pilvo šokiais, 1000 ir viena naktis.


Maistas ir gėrimai -  Nacionaliniu patiekalu laikomas aštrus pupelių troškinys. Egipto nacionalinis desertas – karštas razinų pyragas mirkytas piene. Taip pat egiptiečiai labai mėgta ryžių pudingą. Viskis, džinas, vodka, rakė. Nealkoholiniai gėrimai yra kava ir arbata.


Tradicijos ir papročiai:
Pasisveikinimas: Įprasta sveikintis paspausti ranką, o ypatingą simpatiją išreiškiama ranką palaikant ilgiau.
Verslo ypatumai: Visose arabų šalyse vyrauja islamo suformuota kultūra. Tai turi įtakos ir verslui. Pas mus šeštadienis ir sekmadienis yra poilsio dienos (žinoma, išskyrus paslaugų ir prekybos sektorius), o  daugelyje islamo šalių šeštadieniui prilygsta ketvirtadienis, o sekmadieniui –penktadienis. To nereikėtų pamiršti planuojant verslo susitikimus. Laikas čia netaupomas, niekur neskubama. Vizitinės kortelės paduodamos dešine ranka. Arabai linkę derėtis labai emocingai, todėl pasitarimų kambarys biure jiems yra pernelyg neutralus. Deryboms mieliau pasirenkami restoranai ar kavinės.
Ramadanas – šventasis musulmonų mėnuo, maldų ir pasninkavimo metas. Nuo saulėtekio iki saulėlydžio negalima gerti, valgyti, rūkyti ir pan. uždrausta viskas, kas teikia džiaugsmą. Restoranai ir parduotuvės atidaromi tik vakarais, o uždaromi po vidurnakčio.


Teritorija - 1001450 km2


Sostinė -  Kairas


Gyventojai -  77 mln. (77,39 žm./km² ).


Miestai, gyventojų pasiskirstymasHurgada, Šarm El Šeichas, Giza, Taba, Mahala El Kubra, Memfis, Luksoras, El Gouna, Safaga, Dahabas, Nuveiba. Didžioji dalis gyventojų susitelkusi pakrantės lygumose ir prie Nilo, kur įsikūrę beveik visi didžiausi regiono miestai. Prie Nilo gyvena 99% egiptiečių. Egipto sostinė Kairas yra didžiausias Afrikos miestas, jis turi 15 mln. gyventojų. Vakarų Sacharoje, pietinėse Egipto, Alžyro ir Libijos teritorijose gyvena labai mažai gyventojų– tai daugiausia po Sacharos dykumą klajojantys tuaregai.


Geografija - Tai Šiaurės rytų Afrikos šalis, besiribojanti su Viduržemio jūra šiaurėje ir Raudonąja jūra rytuose. Egiptas turi bendras sienas su Libija vakaruose, Gazos ruožu ir Izraeliu šiaurės rytuose bei Sudanu pietuose, šalis taip pat apima dalį Sinajaus pusiasalio.


Klimatas - Tropinis. Didžiąją Šiaurės Afrikos dalį užima dykumos, kur vyrauja sausas ir karštas klimatas, beveik nelyja. Naktį temperatūra staigiai nukrenta, dieną smarkiai pakyla. Yra užfiksuota atvejų, kai temperatūra dykumose yra viršijusi +50C. Be to, Egipte vyrauja labai karštos vasaros, švelnios žiemos. Sausio mėnesį dienos vidutinė temperatūra būna apie +23C, o rugpjūtį saulė įšildo net iki +40C.


Valdymas - daugiapartinė demokratija.


Kalba - Arabų


Religija -  Musulmonų 94%, 6% kitos.


Laikas - Egipte laikas toks pat kaip ir Lietuvoje, tačiau rudenį ir pavasarį būna kelios savaitės kai laikas viena valanda skiriasi, kadangi egiptiečiai laikrodžius į žiemos ir vasaros laiką perveda šiek tiek vėliau.


Elektra - Paprastai 220 V elektros įtampa. Kištukai europinio standarto.


Ryšio priemonės -  Telefonas, internetas, televizorius.


Piniginis vienetas - Egipto svaras. (Valiutų kursų lentelę galite rasti čia)